Plébániai hirdetések 2019.02.03 - 2019.02.10

S elkezdte beszédét: "Ma beteljesedett az Írás, amit az imént hallottatok."
Mindenki helyeselt neki, és csodálkozott a fönséges szavakon, amelyek ajkáról fakadtak. "De hát nem József fia?" - kérdezgették. Így szólt hát hozzájuk:
"Biztosan ezt a mondást szegezitek majd nekem: Orvos, magadat gyógyítsd!
A nagy tetteket, amelyeket - mint hallottuk - Kafarnaumban végbevittél, vidd végbe itt, a hazádban is!" Majd így folytatta: "Bizony mondom nektek, hogy egy prófétát sem látnak szívesen a saját hazájában. S igazán mondom nektek, sok özvegy élt Izraelben Illés idejében, amikor az ég három évre és hat hónapra bezárult, úgyhogy nagy éhínség támadt az egész földön. De közülük egyikhez sem kapott Illés küldetést, csak a szidoni Száreptában élő özvegyasszonyhoz. Ugyanígy Elizeus próféta korában is sok leprás élt Izraelben, s egyikük sem tisztult meg, csak a szír Naamán." Ezt hallva mind haragra gerjedtek a zsinagógában. Felpattantak, kiűzték a városon kívülre, és fölvezették arra a hegyre, amelyen városuk épült, a szakadék szélére, hogy letaszítsák. De ő áthaladt köztük és eltávozott.

(Lk 4, 21-30)

2019. FEBRUÁR 03. Vasárnap. Évközi 4. vasárnap :
A kis képekre kattintva megtekintheti a hirdetés részleteit teljes méretben.

2019.02.03 Hirdetések 1.2019.02.03 Hirdetések 1.2019.02.03 Hirdetések 2.2019.02.03 Hirdetések 2.