Archívum

Járványügyi rendelkezések az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyében 2021.05.10-től

A ránkbízottakért érzett felelősségtől vezérelve, figyelembe véve a járvány-ügyi szakemberek véleményét és a COVID-19 járvány harmadik hullámát követő és a beoltottak számának növekedése miatt életbe lépő enyhítéseket, Egyházunk sajátosságait szem előtt tartva, korábbi intézkedéseinket módosítva, 2021. május 10-től kezdődően az alábbi módon rendelkezünk.

Az MKPK közleménye 2020.06.03

Mivel olyan járványügyi szabályok léptek életbe, amelyek következtében megszűntek a kijárási korlátozások és országosan lehetővé vált a liturgia nyilvános végzése, szükséges, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a veszélyhelyzet idejére hozott korábbi rendelkezéseit módosítsa.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2020. május 4-én életbe lépő rendelkezései

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia értesült arról, hogy új járványügyi szabályok lépnek hatályba, ezért 2020. május 4., hétfőtől kezdve, korábbi rendelkezéseit módosítva a következőket lépteti életbe:

FONTOS - A MKPK rendelkezései a koronavírus járvány megjelenése miatt

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia rendelkezése értelmében "... a nyilvános liturgia 2020. március 22., Nagyböjt 4. vasárnapjától a templomokban szünetel"

Vízkereszt

Jézus Krisztus megjelenéseJézus Krisztus megjelenése

Húsvéti idő

Krisztus feltámadt - Valóban feltámadtKrisztus feltámadt - Valóban feltámadt

Urunk megkeresztelése

Urunk megkereszteléseUrunk megkeresztelése

Újév

Bízd Újra Életed Krisztusra!Bízd Újra Életed Krisztusra!

Tartalom átvétel