2009.02.15.

Szent Pál apostol éve
„Amint tehát egynek vétke minden emberre kárhozatot hozott, ugyanúgy egynek üdvösséget szerző tette minden emberre kiárasztotta az életet adó megigazulást.” (Róm 5, 18)

Február 15. vasárnap, évközi 6. vasárnap:                         Lev 13,1-2.44-46      1Kor 10,31-11,1      Mk 1,40-45

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Kenyeres család elhunyt tagjaiért

Főpásztor szándékára

†Juliannáért és édesanyáért
†Vitéz Győri Tiborért

Kiskórusnak próba: 9:30

Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Február 16. Hétfő:
             szentmise 7:30 órakor                      - gyógyulásért.

Február 17. Kedd A Szervita rend hét szent alapítója e.:
             gyászmise 18:00 órakor                   - †Guba Károlyért.
Felnőtt katekézis a plébánián, 19:00 órakor.

Február 18. Szerda:
             szentmise 7:30 órakor                      - †Szántó Erzsébetért.

Február 19. Csütörtök:
             Szentségimádás 17:30 órakor
             szentmise 18:00 órakor                    - †Józsefért.

Február 20. Péntek:
szentmise 7:30 órakor                       - élő Ágnesért.
Hitoktatás a plébánián: az általános iskola alsós korosztályának, 17:00 órakor; az általános iskola felsős korosztálynak, 18:00 órakor, középiskolások részére 19:00 órakor.
Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Február 21. Szombat Damiáni Szent Péter püspök és egyháztanító e.:
              gyászmise 8:00 órakor                    - †Mocsári Istvánné, Erzsébetért; Tóth Pálné, Ilonáért és a kriptában nyugvóért.
Ministráns foglalkozás, 9:00 órakor.
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor.

Február 22. vasárnap, évközi 7. vasárnap:                Iz 43,18-19.21-22.24b-25      2Kor 1,18-22      Mk 2,1-12

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

†Istvánért és Ferencért

†Juliannáért és Andrásért
†Gyenei Ignácért

Kiskórusnak próba: 9:30

Gyűjtés, a katolikus iskolák javára.

A II. Vatikáni Zsinat
SACROSANCTUM CONCILIUMkezdetű konstitúciója a szent liturgiáról.

I. A szent liturgia természetéről és jelentőségéről az Egyház életében

(A húsvéti misztérium)

5.Isten, aki "minden embert üdvözíteni akar, és azt akarja., hogy eljussanak az igazság megismerésére" (1Tim 2,4)"sokszor és sokféleképpen szólt egykor az atyákhoz a prófétákban" (Zsid 1,1); amikor elérkezett az idők teljessége, elküldte Fiát, a testté lett Igét, a Szentlélek fölkentjét, hogy örömhírt vigyen a szegényeknek, meggyógyítsa a megtört szívűeket,[8] "testi-lelki orvos"[9] és közvetítő legyen Isten és az emberek között.[10] Az Ő embersége ugyanis az Ige személyével való egységben üdvösségünk eszköze volt. Ezért Krisztusban "történt meg az Istennel való megbékélésünk föltétele, a tökéletes engesztelés, és Benne kaptuk meg Isten imádásának teljességét."[11]

Az emberek megváltásának és Isten tökéletes dicsőítésének e művét -- melynek az isteni csodajelek az Ószövetség népében előképei --, az Úr Krisztus teljesítette be főként áldott szenvedésének, a halálból való föltámadásának és dicsőséges mennybemenetelének húsvéti misztériumával, mellyel "halálunkat halálával megtörte és az életet föltámadásával újjászerzette".[12] Mert a kereszten elszenderült Krisztus oldalából fakadt az egész Egyház csodálatos szakramentuma.[13]

(Az Egyház a liturgiában folytatja az üdvözítés művét)

6. Amint tehát Krisztust az Atya küldte, úgy küldte Krisztus is a Szentlélekkel eltelt apostolokat, nemcsak azért, hogy prédikálván az Evangéliumot minden teremtménynek[14] hirdessék, hogy Isten szent Fia halálával és föltámadásával megszabadított minket a sátán hatalmából és a haláltól,[15] s átvitt az Atya országába; hanem azért is, hogy amit hirdettek, az üdvösség művét az áldozat és a szentségek által -- melyek körül az egész liturgikus élet forog -- megvalósítsák. Így a keresztségben az emberek Krisztus húsvéti misztériumának részesei lesznek: vele együtt meghalnak, eltemetkeznek és föltámadnak;[16] megkapják a fogadott fiúság Lelkét, "akiben kiáltjuk: Abba, Atya!" (Róm 8,15); és így lesznek igazi imádókká, amilyeneket az Atya keres.[17] Hasonlóképpen valahányszor az Úr vacsoráját veszik, az Úr halálát hirdetik, amíg el nem jön.[18] Ezért mindjárt pünkösd napján, amikor az Egyház a világ előtt megjelent, "akik megfogadták Péter szavát, megkeresztelkedtek". És állhatatosan kitartottak az apostolok tanításában és a kenyértörés közösségében és az imádságban... Dicsőítették Istent és az egész nép szerette őket" (ApCsel 2,41--47). Ettől kezdve az Egyház sohasem mulasztotta el, hogy a húsvéti misztérium ünneplésére összejöjjön, hogy olvassa azt, "ami az egész Szentírásban róla szólt" (Lk 24,27), ünnepelje az Eucharisztiát, melyben "halálának győzelme és diadala megjelenik",[19] s egyben hálát adjon "Istennek elmondhatatlan ajándékáért" (2Kor 9,15) Krisztus Jézusban, "dicsősége dicséretére" (Ef 1,12) a Szentlélek ereje által.