2009.02.22.

Szent Pál apostol éve
„A keresztségben ugyanis eltemetkeztünk vele együtt a halálba, hogy miként Krisztus az Atya dicsősége által feltámadt a halálból, úgy mi is az élet újdonságában járjunk..” (Róm 6, 4)

Február 22. vasárnap, évközi 7. vasárnap:                Iz 43,18-19.21-22.24b-25      2Kor 1,18-22      Mk 2,1-12

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

†Istvánért és Ferencért

†Juliannáért és Andrásért
†Gyenei Ignácért

Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Február 23. Hétfő Szent Polikárp püspök és vértanú E.:
             szentmise 7:30 órakor                      - †Sándorfi István atyáért.

Február 24. Kedd SZENT MÁTYÁS APOSTOL Ü.:
             szentmise 18:00 órakor                    - †Jánosért.

Február 25. HAMVAZÓSZERDA (szigorú böjt.):
             szentmise 18:00 órakor                    - Nagyböjti szent idő kegyelmeiért .
       A nagyböjt első napja. A hamu az elmúlásnak természetes jelképe. Ezen a napon a misén a pap hamut áld meg, amivel minden eléje járuló hívőnek homlokát megjelöli e szavakkal: "Emlékezz, ember, por vagy és porrá leszel!" (Ter 3, 19). E napon szigorú böjt van, éppen úgy, mint Nagypénteken.
       A Nyugati egyházban ma két szigorú böjti nap van hústilalommal egybekötve, ezek Hamvazószerda és Nagypéntek. E két napon a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer jóllakni. A betöltött 14. évtől pedig nem szabad húseledelt fogyasztani. Kötelező a hústól való megtartóztatás nagyböjt péntekein a betöltött 14. évtől. Az év többi péntekje egyszerű bűnbánati nap, amikor vagy hústól való tartózkodással, vagy egyéb jócselekedettel tehetünk eleget a bűnbánati fegyelemnek.

Február 26. Csütörtök:
             Szentségimádás 17:30 órakor
             szentmise 18:00 órakor                    - †Pammer Jánosért.

Február 27. Péntek:
Keresztút 17:15 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - †Szemere Máriáért.
Hitoktatás az általános iskola alsós és felsős korosztálynak, 17:15 órakor a templomban, középiskolások részére a plébánián, 19:00 órakor. Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Február 28. Szombat:
Ministráns foglalkozás, 9:00 órakor.
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor.

Március 1. vasárnap, Nagyböjt 1. vasárnapja:                              Ter 9,8-15      1Pét 3,18-22      Mk 1,12-15

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Egyházközségért

†Márton Irénért

†Theodóráért és Ferencért

Elsővasárnapi perselygyűjtés, a templom javára.

Templomunkban, március 1-én (vasárnap) 18:00 órakor,
Szent Pál évéhez kapcsolódó lelki programsorozatunk második alkalma.

Szentmisét és szentbeszédet tart:
Dr. KRÁNITZ MIHÁLY teológiai professzor a PPKE Fundamentál Teológiai Tanszék vezetője.
Szentbeszéd témája:
Szent Pál a népek apostola. A keresztény misszió az egyház kezdetén.
A szentmise után 20 perces vetítés az első századok keresztény emlékeiből, professzor úr vezetésével.

A Szentmisén hallható lesz:

Áriák J. S. Bach kantátáiból

Előadják: