2009.03.15.

Szent Pál apostol éve
   „Ne adjátok át tagjaitokat a bűnnek a gonoszság eszközeként, hanem mint a halálból életre keltek, adjátok magatokat Isten szolgálatára, tagjaitokat meg az igazság eszközéül szenteljétek az Istennek.
A bűn ugyanis többé nem uralkodik rajtatok, mert nem a törvény alá vetve éltek, hanem a kegyelemben”. (Róm 6, 13-14)
Március 15. vasárnap, Nagyböjt 3. vasárnapja:                             Kiv 20,1-17      1Kor 1,22-25      Jn 2,13-25

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Kenyeres család elhunyt tagjaiért

Főpásztor szándékára

†édesanyáért, édesapáért és nagyszülőkért
Réthelyi család élő tagjaiért

Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Március 16. Hétfő:
            szentmise 7:30 órakor                       - gyógyulásért.

Március 17. Kedd:
             gyászmise 18:00 órakor                    - †Szabó Lajosné, Annáért.

Március 18. Szerda:
             szentmise 7:30 órakor                      - élő Tiborért és Máriáért.
Március 19. Csütörtök:
             Szentségimádás 17:30 órakor
             gyászmise 18:00 órakor                    - †Sándor Benedekért.

Március 20. Péntek:
Keresztút 17:15 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - élő Attiláért.
Hitoktatás az általános iskola alsós és felsős korosztálynak, 17:15 órakor a templomban, középiskolások részére a plébánián, 19:00 órakor. Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Március 21. Szombat:
             gyászmise+temetés 8:00 órakor      - †Vas Árpádné, Juliannáért.
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor.

Március 22. vasárnap, Nagyböjt 4. vasárnapja:                    2Krón 36,14-16.19-23      Ef 2,4-10      Jn 3,14-21

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Nagy család elhunyt tagjaiért

†Györgyért, Jánosért, Teréziáért, Túrós és Kiss család elhunyt tagjaiért

†Józsefért
Főpásztor szándékára

A II. Vatikáni Zsinat
SACROSANCTUM CONCILIUM kezdetű konstitúciója a szent liturgiáról.

(A földi és az égi liturgia)

8. A földi liturgiában annak a mennyei liturgiának előízét élvezzük,
melyet Jeruzsálemben ünnepelnek, a szent városban, ahová zarándokként tartunk, ahol Krisztus, a szentély és az igazi sátor szolgája ül Isten jobbján;[22] a földi liturgiában az összes mennyei sereggel együtt énekeljük az Úrnak a dicsőség himnuszát; tisztelettel megemlékezvén a szentekről némi részt és közösséget remélünk velük; várjuk az Üdvözítőt, Urunkat Jézus Krisztust, amíg Ő maga, a mi életünk meg nem jelenik, és vele együtt mi is meg nem jelenünk dicsőségében.[23]

(Az Egyház egyéb feladatai)

9.Az Egyház tevékenysége nem merül ki teljesen a szent liturgiában. Mielőtt ugyanis az emberek a liturgiában részt tudnának venni, meghívást kell kapniuk a hitre és a megtérésre: "De hogyan hívhatják segítségül, amíg nem hisznek benne? S hogyan higgyenek abban, akiről nem hallottak? S hogyan halljanak róla, ha nincs, aki hirdesse? S hogyan hirdesse az, akit nem küldtek?" (Róm 10,14--15).

Ezért az Egyház a nem hívőknek az üdvösség örömhírét hirdeti, hogy ismerje meg minden ember az egyedül igaz Istent és akit Ő küldött, Jézus Krisztust, s bűnbánatot tartva térjen meg útjairól.[24] A hívőknek pedig szüntelenül hirdetnie kell a hitet és a bűnbánatot, ezen kívül föl kell készítenie a szentségek vételére, tanítania kell megtartani mindazt, amit Krisztus parancsolt,[25] s buzdítania kell a szeretet, a jámborság és az apostolkodás minden cselekedetére, melyekből nyilvánvalóvá válik, hogy a Krisztus-hívők nem ebből a világból valók ugyan, mégis világosságai a világnak, és megdicsőítik az Atyát az emberek előtt.

(A liturgia csúcspont és forrás)

10. Mindazonáltal a liturgia az a csúcspont, mely felé az Egyház tevékenysége irányul; ugyanakkor az a forrás is, amelyből fakad minden ereje. Az apostoli munkának ugyanis az a rendeltetése, hogy mindazok, akik a hit és a keresztség által Isten gyermekei lettek, jöjjenek össze, az Egyház közösségében dicsérjék Istent, vegyenek részt az áldozatban, és vegyék az Úr vacsoráját.

A liturgia arra ösztönzi a hívőket, hogy "a húsvéti szentségekkel" töltekezve, "legyenek jámboran egyetértők";[26] imádkozik, hogy "éljék azt, amit hittel elfogadtak";[27] s az Úr és az emberek közötti szövetség megújítása az Eucharisztiában a Krisztus sürgető szeretetére vonzza és gyújtja meg őket. Tehát a liturgiából, elsősorban az Eucharisztiából, mint forrásból fakad számunkra a kegyelem; s általa valósul meg Krisztusban a leghatásosabb módon az emberek megszentelése és Isten dicsőítése, melyre mint célra az Egyház minden más tevékenysége irányul.

(Tudatos, tevékeny és gyümölcsöző részvétel)

11. Ez a teljes hatékonyság azonban csak úgy valósulhat meg, ha a hívők jól fölkészült lélekkel vesznek részt a liturgiában, szívüket szavukhoz igazítják, és együttműködnek a mennyei kegyelemmel, hogy kárba ne vesszék bennük.[28] Ezért a szent pásztoroknak ügyelniük kell arra, hogy a liturgikus cselekmények végzésénél ne csak érvényesség és megengedettség szabályait tartsák meg, hanem a hívek e szent cselekményekben tudatosan, tevékenyen és gyümölcsözően vegyenek részt.