2009.03.22.

Szent Pál apostol éve
„De hála Istennek, hogy bár a bűnnek szolgáltatok, most már szívből engedelmeskedtek annak a tanításnak, amelyet kaptatok.
A bűntől megszabadulva az igazság szolgái lettetek.” (Róm 6, 17-18)
Március 22. vasárnap, Nagyböjt 4. vasárnapja:                    2Krón 36,14-16.19-23      Ef 2,4-10      Jn 3,14-21

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Nagy család elhunyt tagjaiért

†Györgyért, Jánosért, Teréziáért, Túrós és Kiss család elhunyt tagjaiért

†Józsefért
Főpásztor szándékára

Az esti szentmisén után hallható lesz:

F. Couperin: Nagycsütörtöki Olvasmányok

Előadják:
Kiss Noémi, Bach Helga – ének
Szabó Zsolt – viola da gamba
Dinyés Soma – orgona portatív

Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Március 23. Hétfő:
            szentmise 7:30 órakor                       - Dezső és Berta gyógyulásért.

Március 24. Kedd:
             szentmise 18:00 órakor                    - †Ilonáért, Mihályért és családtagokért.

Március 25. Szerda URUNK SZÜLETÉSÉNEK HÍRÜLADÁSA (GYÜMÖLCSOLTÓ BOLDOGASSZONY) FÜ.:
             szentmise 18:00 órakor                   - Hálából Szűzanyának.
Március 26. Csütörtök:
             Szentségimádás 17:30 órakor
             szentmise 18:00 órakor                    - élő Dóráért, Bernadettért és Lászlóért.
Képviselőtestületi ülés 19:00 órakor a plébánián.

Március 27. Péntek:
Keresztút 17:15 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - élő családért.
Hitoktatás az általános iskola alsós és felsős korosztálynak, 17:15 órakor a templomban, középiskolások részére a plébánián, 19:00 órakor. Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Március 28. Szombat:
             Templomkert és plébániakert rendezés 9:00 órától.
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor †édesapáért.

Március 29. vasárnap, Nagyböjt 5. vasárnapja:                                Jer 31,31-34      Zsid 5,7-9      Jn 12,20-33

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

†Istvánért

†Józsefért és Terézért
†Máriáért

Várom azon férfiak jelentkezését, akik szívesen vállalnak liturgikus feladatot a Nagyheti szertartásokon.

A II. Vatikáni Zsinat - SACROSANCTUM CONCILIUM - kezdetű konstitúciója a szent liturgiáról.

(A személyes lelki élet)

12. A lelki élet azonban nem csupán a szent Liturgiában való részvétel. A keresztény embernek ugyanis, bár a közösségi istentiszteletre hivatott, a szobájába is el kell vonulnia, hogy titokban imádkozzék az Atyához,[29] sőt az Apostol tanítása szerint szüntelenül kell imádkoznia.[30] Ugyancsak az Apostol tanít arra is, hogy nekünk Jézus szenvedését kell mindenkor a testünkben hordoznunk, hogy Jézus élete is megnyilvánuljon halandó testünkben.[31] Ezért kérjük a szentmisében az Urat, hogy a "lelki áldozat fölajánlását elfogadva minket magunkat tegyen örök áldozattá".[32]

(A liturgia és az áhítatgyakorlatok)

13. A keresztény nép áhítatgyakorlatai, föltéve, hogy megfelelnek az egyházi törvényeknek és szabályoknak, nagyon ajánlottak, főleg ha az Apostoli Szentszék rendeli el azokat.

Különleges megbecsülést érdemelnek az egyes részegyházak istentiszteleti cselekményei, ha azokat a püspökök rendelkezései alapján, a szokások és törvényesen jóváhagyott szertartáskönyvek szerint végzik.

Fontos azonban, hogy ezek az áhítatgyakorlatok alkalmazkodjanak a liturgikus időkhöz, legyenek összhangban a liturgiával, mintegy abból fakadjanak és arra készítsék föl a népet; a liturgia ugyanis természeténél fogva messze minden ájtatosság fölött áll.