2009.03.29.

Szent Pál apostol éve
„Most azonban felszabadultatok a bűn alól, és Isten szolgái lettetek. Gyümölcsötök a megszentelődés, célotok az örök élet. Mert a bűn zsoldja a halál, Isten kegyelmi ajándéka azonban az örök élet Jézus Krisztusban, a mi Urunkban.” (Ró m 6, 22-23)
Március 29. vasárnap, Nagyböjt 5. vasárnapja:                                Jer 31,31-34      Zsid 5,7-9      Jn 12,20-33

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

†Istvánért

†Józsefért és Terézért
†Máriáért

Ma gyűjtés a Szentföld javára!

Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Március 30. Hétfő:
            szentmise 7:30 órakor                       - megtérés kegyelméért.

Március 31. Kedd:
             gyászmise 18:00 órakor                    - †Szárovics Józsefné, Margitért és †Varga István Pálért.
Felnőtt Katekézis 19:00 órakor a plébánián.
Április 1. Szerda:
             szentmise 7:30 órakor                      - Barna és Vas családért.
Április 2. Csütörtök:
             Szentségimádás 17:30 órakor
             gyászmise 18:00 órakor                    - †Kiss Lászlóért.

Április 3. Péntek:
Keresztút 17:15 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - Rózsafüzér Társulat élő tagjaiért.
Hitoktatás az általános iskola alsós és felsős korosztálynak, 17:15 órakor a templomban, középiskolások részére a plébánián, 19:00 órakor. Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Április 4. Szombat:
Azok a férfi testvérek, akik jelentkeztek a nagyheti szertartásokon való szolgálatra, akikkel személyesen beszéltem erről, és akik eddig még nem jelentkeztek, de szívesen szolgálnak, megbeszélés lesz 9:00 óra-kor a templomban. A nagyobb ministránsokat is várom.
gyászmise 8:00 órakor                       - †Arnóth Attiláért, Mészáros Ferencné, Máriáért,
                                                                                 Polonkai Györgyért és a kriptában nyugvókért.
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor egy családért.

Április 5. vasárnap, VIRÁGVASÁRNAP, AZ ÚR SZENVEDÉSÉNEK VASÁRNAPJA:
                                                                                                                       Iz
50,4-7      Fil 2,6-11      Mk 14,1-15,47-

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Kenyeres család elhunyt tagjaiért

Egyházközségért

†Margitért, Rozáliáért, Vendelért
†Máriáért és Józsefért

Elsővasárnapi perselygyűjtés, a templom javára.

Húsvéti virágdíszítésre az adományokat hátul, a középen lévő „álló” perselybe kérem elhelyezni. Köszönöm.
Kérem, most ne virágokat ajánljunk fel a templom javára. Akik már adakoztak a díszítéshez, azoknak köszönöm.

NAGYBÖJTI TRIDUUM lesz templomunkban
(Széchenyi tér):

Április 6-7-8-án
(Nagyhétfő, Nagykedd és Negyszerda),
a 18:00 órakor kezdődő szentmisében mondja el lelkigyakorlatos szentbeszédét;
MÁTHÉ GYÖRGY ATYA,
c. prépost, főesperes, püspöki tanácsos.

Az Imaapostolság szándékai:
Általános:
Hogy az Úr bőséges terméssel áldja meg a földművesek munkáját, a gazdagabb népeket pedig tegye érzékennyé a világban fennálló éhezés drámája iránt.
Missziós:
Hogy a keresztények, akik olyan térségekben tevékenykednek, amelyekben a szegények, a gyengék, a nők és a gyermekek életkörülményei a legtragikusabbak, a remény jelei legyenek, a közösségvállalás és a szeretet evangéliuma melletti tanúságtételüknek köszönhetően.