2009.04.19.

Isteni irgalmasság

„A Lélek maga tesz tanúságot lelkünkben, hogy Isten gyermekei vagyunk.” (Róm 8, 16)

Április 19. vasárnap, HÚSVÉT 2. VASÁRNAP, AZ ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJA:
                                                                                             ApCsel
4,32-35      1Jn 5,1-6      Jn 20,19-31

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

Réthelyi család elhunyt tagjaiért

†édesapáért
Hálából és irgalmas szeretetért

Az esti szentmise után hallható lesz:

G. F. Händel: F-dúr Orgonaverseny
A. Vivaldi: F-dúr Oboaverseny
G. F. Händel: g-moll Orgonaverseny

Előadják:
Juhász Andrea - oboa
Dinyés Soma – orgona portatív
és a Fodor Kamaraegyüttes
Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Április 20. Hétfő:                                ApCsel 4,23-31, Jn 3,1-8
szentmise 7:30 órakor                       - †Józsefért és Erzsébetért.

Április 21. Kedd Szent Anzelm pk.:     ApCsel 4,32-37, Jn 3,7b-15
              szentmise 18:00 órakor                   - hálából.

Április 22. Szerda:                                   ApCsel 5,17-26, Jn 3,16-21
              szentmise 7:30 órakor                     - élő Dóráért, Zóráért és Gyuláért.

Április 23. Csütörtök Szent Adalbert pk.:         Jak 1,2-4.12, Jn 15,18-21
             Szentségimádás 17:30 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - †Cserba Elemérért.

Április 24. Péntek Szent György vt.:      ApCsel 5,34-42, Jn 6,1-15
              szentmise 7:30 órakor                     - †Krisztiánért, Máriáért, Elemérért és Emilért.
Hitoktatás a plébánián: az általános iskola alsós korosztályának, 17:00 órakor; az általános iskola felsős korosztálynak, 18:00 órakor, középiskolások részére 19:00 órakor.
Énekkari próba a plébánián 19:00 órakor.

Április 25. Szombat SZENT MÁRK EV.:             1Pét 5,5b-14, Mk 16,15-20
ÍME AZ EMBER-EGY PÁPA ARCAI (II. János Pál élete és személyisége) c. kiállítás megtekintése 10:00 órától (Király u. 26).
Szentháromság (kis) templomban szentmise 16:30 órakor †szülőkért.
MEGHÍVÓ - Várom azokat a férfi testvéreket, akik a nagyheti szertartásokon szolgáltak, 18:00 órakor a plébánián.

Április 26. vasárnap, HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA:
                                                                      ApCsel
3,13-15.17-19, 1Jn 2,1-5a, Lk 24,35-48

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Főpásztor szándékára

élő Varga Ferencnéért és családjáért

élő családtagokért

A II. Vatikáni Zsinat
SACROSANCTUM CONCILIUM
kezdetű konstitúciója a szent liturgiáról.
(A személyes lelki élet)

12. A lelki élet azonban nem csupán a szent Liturgiában való részvétel. A keresztény embernek ugyanis, bár a közösségi istentiszteletre hivatott, a szobájába is el kell vonulnia, hogy titokban imádkozzék az Atyához, sőt az Apostol tanítása szerint szüntelenül kell imádkoznia. Ugyancsak az Apostol tanít arra is, hogy nekünk Jézus szenvedését kell mindenkor a testünkben hordoznunk, hogy Jézus élete is megnyilvánuljon halandó testünkben. Ezért kérjük a szentmisében az Urat, hogy a "lelki áldozat fölajánlását elfogadva minket magunkat tegyen örök áldozattá".

13. A keresztény nép áhítatgyakorlatai, föltéve, hogy megfelelnek az egyházi törvényeknek és szabályoknak, nagyon ajánlottak, főleg ha az Apostoli Szentszék rendeli el azokat.

Különleges megbecsülést érdemelnek az egyes részegyházak istentiszteleti cselekményei, ha azokat a püspökök rendelkezései alapján, a szokások és törvényesen jóváhagyott szertartáskönyvek szerint végzik.

Fontos azonban, hogy ezek az áhítatgyakorlatok alkalmazkodjanak a liturgikus időkhöz, legyenek összhangban a liturgiával, mintegy abból fakadjanak és arra készítsék föl a népet; a liturgia ugyanis természeténél fogva messze minden ájtatosság fölött áll.