2009.05.04.

Húsvétvasárnap
„„Mert megváltásunk még reménybeli. Az a remény viszont, amit már teljesedni látunk, többé nem remény. Amit valaki lát, azt reméli? Ha tehát reméljük, amit nem látunk, várjuk állhatatosan.” (Róm 8, 24-25)
Május 3. vasárnap, HÚSVÉT 4. VASÁRNAPJA:
                                                                      ApCsel
4,8-12      1Jn 3,1-2      Jn 10,11-18

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
Kenyeres család elhunyt tagjaiért

Egyházközségért

Lorettói litánia

†Miklósért,szülőkért,testvérekért,rokonokért

Elsővasárnapi perselygyűjtés, a templom javára

Templomunkban, 2009. május 3-án (vasárnap) 18:00 órakor
Szent Pál évéhez kapcsolódó lelki programsorozat negyedik, befejező alkalma.
 Szentmisét és szentbeszédet tart:
Dr. KRÁNITZ MIHÁLY teológiai professzor
a PPKE Fundamentál teológia tanszékvezetője.
Szentbeszéd témája: Szent Pál és az imádság. Lelki élet az ősegyházban.
Gyóntatás a szentmisék előtt fél órával.

Május 4. Hétfő Szent Flórián vt. e.:               ApCsel 11,1-18      Jn 10,1-10
szentmise 7:30 órakor                       - gyógyulásért. Utána Lorettói litánia.

Május 5. Kedd:                                              ApCsel 11,19-26      Jn 10,22-30
              szentmise 18:00 órakor                   - †Péterért.Utána Lorettói litánia.

Május 6. Szerda:                                                ApCsel 12,24-13,5a      Jn 12,44-50
              szentmise 7:30 órakor                     - †Jánosért. Utána Lorettói litánia.

Május 7. Csütörtök Boldog Gizella e.:          ApCsel 13,13-25      Jn 13,16-20
             Szentségimádás 17:30 órakor
szentmise 18:00 órakor                     - Rózsafüzér Társulatért. Utána Lorettói litánia.

Május 8. Péntek:                                            ApCsel 13,26-33      Jn 14,1-6
Egyházközségi lelki program: Rózsafüzér, a Magyarok Nagyasszonya tiszteletére szentelt templomok közösségeiért, 17:30 órakor.
Az Újpest-Rákospalotai esperes kerület közös lelki programja: A triduumot a Szociális Testvérek Társasága vezeti. (Részletes program a plakáton)
szentmise 18:00 órakor                     - Magyarok Nagyasszonya tiszteletére szentelt templomok
                                                                    közösségeiért.
Szentmise után személyes beszélgetésre is van lehetőség a testvérekkel.

Május 9. Szombat:                                          ApCsel 13,44-52      Jn 14,7-14
Templom takarítás. Ministráns foglalkozás 9:00 órakor.
Az Újpest-Rákospalotai esperes kerület közös lelki programja: A triduumot a Szociális Testvérek Társasága vezeti.  (Részletes program a plakáton)
szentmise 18:00 órakor                     - lelki megújulás kegyelmeiért.
Szentmise után személyes beszélgetésre is van lehetőség a testvérekkel.

Május 10. vasárnap, HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA:
                                                                      ApCsel
9,26-31      1Jn 3,18-24      Jn 15,1-8

MAGYAROK NAGYASSZONYA TEMPLOM
(Széchenyi tér)
SZENTHÁROMSÁG TEMPLOM (Kossuth u.)
Szentmisék ideje:
†Varga Gyuláért

Magyarok Nagyasszony tiszteletére szentelt templomok közösségeiért – vendégünk,
Nagy Károly pápai káplán, vicarius episcopalis, plébános atya.

AZ ESPERES KERÜLET KÖZÖS SZENTMISÉJE AZ ÚJPALOTAI
SALKAHÁZI SÁRA TEMPLOMBAN
(Pattogós utca)
Az Újpest-Rákospalotai esperes kerület közös lelki programja:
A triduumot a Szociális Testvérek Társasága vezeti.

(Részletes program a plakáton)

A II. Vatikáni Zsinat
SACROSANCTUM CONCILIUM
kezdetű konstitúciója a szent liturgiáról.
III. A szent liturgia megújítása

(Az új formák és hagyományok)

23. Hogy az egészséges hagyomány sértetlen maradjon és lehetőség nyíljon a törvényes fejlődés számára, a liturgia egyes részeinek felülvizsgálatát mindig előzze meg alapos teológiai, történeti és lelkipásztori kutatás. Ezenkívül figyelembe kell venni a liturgia belső szerkezetének és szellemének törvényeit, valamint a közelmúltban történt liturgikus újítások és az itt-ott megadott engedmények tapasztalatait. Végül csak akkor vezessenek be újításokat, ha azokat az Egyház lelki haszna valóban és biztosan követeli; de akkor is ügyelni kell arra, hogy az új formák a már meglévő formákból szervesen nőjjenek ki.

(A Szentírás jelentősége a liturgiában)

24. A liturgikus ünnepléseken igen nagy jelentősége van a Szentírásnak. Ebből olvassák a homíliában magyarázott szent szövegeket, éneklik a zsoltárokat; hatása és ösztönzése alatt fakadtak a liturgikus imádságok, könyörgések és énekek, s belőle tárul föl a cselekmények és jelek értelme. Ezért a liturgia megújítása, fejlődése és korszerűsítése érdekében szükséges, hogy jobban érvényesüljön a Szentírásnak az a bensőséges és élő szeretete, melyről mind a keleti, mind a nyugati szertartások tiszteletreméltó hagyománya tanúskodik.