Január 6. Vízkereszt ünnepe

Január 6. Vízkereszt ünnepe:
Akik szeretnék lakásaikat, házaikat megáldatni jelezzék a sekrestyében ill. a plébánián félfogadási  időben.
Vízkereszt alkalmával a szentmise bevezető részében vizet áld meg az egyház és ezzel a megáldott vízzel hintjük meg magunkat, házainkat.
Gyermekkorunkból még talán sokan emlékezünk arra, hogy templomunk plébánosa vízkereszt utáni napokban eljött családunkat meglátogatni, és a házunkat valamint a családunkat megáldotta.
A hívek érdeklődve szokták kérdezni, hogy csak az új házakra és lakásokra lehet kérni az áldást? Minden évben vízkereszt ünnepéhez kötődően (az év folyamán máskor is) lehet az áldást kérni. Kérjük, az Úr áldását és kegyelmét.